menu
menu

Film z okazji jubileuszu 95-lecia Fabryki Broni

29-10-2020
Fabryka Broni / [:pl]Wydarzenia[:en]Events participation[:] / Film z okazji jubileuszu 95-lecia Fabryki Broni

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 95-lecia działalności Fabryka Broni przygotowała film prezentujący historię zakładu. Obraz powstał na podstawie wystawy plenerowej przygotowanej z tej samej okazji, którą można było oglądać na Placu Jagiellońskim w Radomiu. Twórcy filmu w interesujący, spójny i syntetyczny sposób pokazali najważniejsze wydarzenia z historii fabryki, począwszy od jej narodzin po współczesność.
Całość została opatrzona komentarzem znanego radomskiego historyka Przemysława Bednarczyka, który wcielił się również w rolę narratora. Zdjęcia wykorzystane w produkcji pochodzą z zasobów Archiwum Państwowego w Radomiu, Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie. Zostały one ożywione poprzez animację i wprowadzenie elementów ruchu, dzięki czemu widz ma poczucie, iż ogląda film. Autorami montażu są radomscy graficy Michał Grabowski i Marcin Kucewicz. Syntetyczna i krótka forma realizacji pozwoliła wybić na pierwszy plan wydarzenia z dziejów Fabryki Broni, które stały się kamieniami milowymi w jej historii i rozwoju.
Warto obejrzeć film, by nie tylko poznać ciekawą, momentami burzliwą historię Fabryki Broni, ale również poznać ludzi, którzy budowali jej znakomitą pozycję i markę.

FILM Z OKAZJI JUBILEUSZU 95-LECIA FABRYKI BRONI

 

 

list news

HOLIDAY BREAK
12-07-2016
SOFEX 2014
25-05-2014
MSPO 2012
28-09-2012