menu
menu

Kolejne Groty dla Wojska Polskiego

08-07-2020
Fabryka Broni / [:pl]Wydarzenia[:en]Events participation[:] / Kolejne Groty dla Wojska Polskiego

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. dostarczy kolejne karabinki MSBS GROT Siłom Zbrojnym RP. 8 lipca 2020 roku w siedzibie spółki została podpisana umowa na dostawy w latach 2020-2026 ponad 18 tysięcy sztuk tej broni. Wartość kontraktu to 177 mln zł. W uroczystości podpisania umowy uczestniczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

To kolejne zamówienie na dostawy karabinków MSBS GROT dla polskiej armii. Pierwsza umowa z 2017 roku obejmuje, wraz z aneksem z września 2019 r. dostawy dla Wojska Polskiego ponad 50 tysięcy karabinków MSBS GROT o wartości prawie 500 mln zł.

– Cieszy nas, że Ministerstwo Obrony Narodowej kieruje do Fabryki Broni kolejne zamówienie. Karabinki MSBS GROT to bardzo dobry i ceniony przez żołnierzy sprzęt. Broń jest na wyposażeniu nie tylko armii, ale także Straży Granicznej. Kolejne zamówienie, to rezultat bardzo dobrej współpracy kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Fabryki Broni – podkreśla prezes spółki Adam Suliga.

Karabinek MSBS GROT to broń opracowana przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom oraz Wojskową Akademią Techniczną. W swojej klasie jest to broń unikalna w skali światowej. System umożliwia tworzenie różnych konfiguracji broni w układach kolbowych i bezkolbowych.

Modułowa budowa pozwala na tworzenie szeregu rozwiązań konstrukcyjnych w oparciu o elementy bazowe tj. zespół lufy, zespół komory zamkowej, zespół suwadła oraz szybką modyfikację broni przez końcowego użytkownika w zależności od potrzeb. MSBS GROT charakteryzuje się wysoką ergonomią i pełnym przystosowaniem dla użytkowników prawo- i leworęcznych. Jest dostosowany do wymagań współczesnego i przyszłego pola walki.

gallery

list news

HOLIDAY BREAK
12-07-2016
SOFEX 2014
25-05-2014
MSPO 2012
28-09-2012