menu
menu

Fabryka Broni przekazała karabinki pneumatyczne Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu

26-03-2019
Fabryka Broni / [:pl]Wydarzenia[:en]Events participation[:] / Fabryka Broni przekazała karabinki pneumatyczne Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. przekazała 26 marca 2019 roku dwa karabinki pneumatyczne FB Eagle PCP Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ. Będą z nich korzystać uczniowie klas mundurowych tej placówki. Karabinki zostały przekazane w ramach porozumienia o współpracy, jakie w lutym tego roku zostało podpisane pomiędzy radomskim „Łucznikiem”, a Szkołami imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ. Porozumienie przewiduje m. in. staże i praktyki zawodowe dla uczniów w Fabryce Broni oraz przekazywanie przez fabrykę pomocy dydaktycznych, dzięki którym młodzież będzie poznawać procesy związane na przykład z konstruowaniem broni.

Z ramienia Fabryki Broni karabinki pneumatyczne FB Eagle przekazali  prezes zarządu Adam Suliga oraz członek zarządu Maciej Borecki. Z kolei szkołę reprezentowała dyrektor Katarzyna Kołodziejska.

Prezes Fabryki Broni Adam Suliga podkreślił, że przekazane dziś karabinki pneumatyczne będą służyć rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności strzeleckich uczniów. Dodał, że dzięki podpisanemu w lutym porozumieniu Fabryka Broni podarowała placówce tablice poglądowe przedstawiające budowę broni, aby młodzież mogła zapoznawać się z nowoczesnymi konstrukcjami. Ponadto wkrótce uczniowie
z klas mundurowych rozpoczną staże w fabryce.

– Zarząd Fabryki Broni czuje się zobowiązany, aby wspierać uczniów i szkoły z terenu Radomia. To jest po prostu wypełnienie obowiązku, który na nas ciąży-powiedział Adam Suliga.

Dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ Katarzyna Kołodziejska  podziękowała zarządowi Fabryki Broni za konsekwentne działania w realizacji porozumienia.

– Karabinki, które otrzymuje szkoła, to kolejny wymierny efekt porozumienia. Sprzęt będzie służył uczniom, którzy będą odbywać szkolenia strzeleckie – podkreśliła Katarzyna Kołodziejska

Jednocześnie przypomniała, że zostało ono zawarte przy wydatnej pomocy wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza oraz posła Ziemi Radomskiej Andrzeja Kosztowniaka.

W uroczystości przekazania karabinków uczestniczyli również uczniowie klas mundurowych wraz z nauczycielem – płk. rez. Sławomirem Gąsiorem, który przypomniał, że szkoła, jako jedna z nielicznych w regionie posiada własną strzelnicę. To właśnie tutaj uczniowie będą korzystać z przekazanego przez Fabrykę Broni sprzętu. – To będzie łączenie praktyki z teorią-zaznaczył Sławomir Gąsior.

*****

Karabinek pneumatyczny FB Eagle PCP działa na zasadzie wykorzystania sprężonego powietrza i nie wymaga rejestracji ani pozwolenia. Jest zasilany sprężonym powietrzem z umieszczonego pod lufą zbiornika powietrza. Został wyposażony w nowoczesny zawór zapewniający utrzymywanie stałych parametrów strzału, co w połączeniu z precyzyjnie wykonaną lufą zapewnia wysoką celność i skupienie. Ponadto lufa posiada na końcu gwint umożliwiający mocowanie urządzeń wylotowych (np. tłumika dźwięku). Karabinek został wyposażony także w szynę umożliwiającą mocowanie optycznych przyrządów celowniczych.

gallery

list news

HOLIDAY BREAK
12-07-2016
SOFEX 2014
25-05-2014
MSPO 2012
28-09-2012