menu
menu

Niezwykły gość w Fabryce Broni

13-12-2018
Fabryka Broni / [:pl]Wydarzenia[:en]Events participation[:] / Niezwykły gość w Fabryce Broni

Fabrykę Broni w Radomiu odwiedziła w środę 12 grudnia br. najstarsza była pracownica zakładu 99-letnia Feliksa Niewiadomska. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji wyprodukowania przez spółkę jubileuszowej serii legendarnych pistoletów VIS wz. 35 w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Feliksa Niewiadomska rozpoczęła pracę w Fabryce Broni w Radomiu w maju 1939 roku. Najpierw zajmowała się wydawaniem narzędzi, a następnie pracowała przy odbiorze słynnych VISÓW. Podczas okupacji niemieckiej, podjęła współpracę z ruchem oporu. Dostarczała informacje na temat produkowanej broni, które potem były przekazywane do Londynu, gdzie funkcjonował polski rząd na uchodźctwie. W przedwojennej Fabryce Broni pracował ojciec oraz brat, a także mąż Feliksy Niewiadomskiej.

Na widok jubileuszowego VISA powiedziała : mój kochany. Jest piękny. Prezes zarządu Fabryki Broni Adam Suliga wręczył niezwykłemu gościowi wydaną niedawno monografię poświęconą historii zakładu ze specjalną dedykacją. Feliksa Niewiadomska przeglądając przedwojenne zdjęcia zamieszczone w publikacji nie kryła wzruszenia. Na wielu z nich rozpoznała bowiem swoje koleżanki i kolegów z Fabryki Broni.

Adam Suliga podziękował Feliksie Niewiadomskiej za wizytę w fabryce i zaprosił do kolejnych odwiedzin.

– Jest to dla nas wielki zaszczyt, że zechciała Pani przybyć do Fabryki Broni. Zawsze bardzo chętnie będziemy gościć Panią u nas – powiedział Adam Suliga

Feliksa Niewiadomska nie tylko obejrzała jubileuszowy pistolet VIS, ale także zwiedzała hale produkcyjne.

gallery

list news

HOLIDAY BREAK
12-07-2016
SOFEX 2014
25-05-2014
MSPO 2012
28-09-2012