menu
menu

RADOM STOLICĄ POLSKIEGO PRZEMYSŁU OBRONNEGO

08-12-2016
Fabryka Broni / [:pl]Wydarzenia[:en]Events participation[:] / RADOM STOLICĄ POLSKIEGO PRZEMYSŁU OBRONNEGO

 

O tym, że Radom staje się stolicą polskiego przemysłu obronnego dyskutowali uczestnicy Debaty „Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. – jednym z głównych filarów gospodarki i bezpieczeństwa kraju” zorganizowanej przez PGZ S.A. i dziennik „FAKT” 7 grudnia w Fabryce Broni “Łucznik”-Radom.

W dyskusji udział wzięli : Dyrektor Biura Amunicji i Rakiet Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Maciej Matera; Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej i Przewodniczący podkomisji stałej do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz; Pełnomocnik Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do spraw koordynacji działań PGZ w Radomiu Dariusz Wójcik; Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” sp. z o.o. w Radomiu Adam Suliga oraz prof. dr hab. Sławomir Bukowski Prorektor ds. Rozwoju Naukowego i Współpracy z Zagranicą, Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Za dwa lata to Radomiu będzie nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Powstanie też Centrum Innowacji
i Nowych Technologii.

 

– Radom wszystkim kojarzy się z przemysłem zbrojeniowym. Cieszę się, że teraz naprawiamy błędy z ostatnich lat. Wybudowanie w naszym mieście głównej siedziby, to dodatkowe miejsca pracy, ogromny impuls dla rozwoju regionu – ocenił prezes zarządu FB „Łucznik”,   Adam Suliga.

 

Uczestniczy debaty zapowiedzieli, że od nowego roku akademickiego na radomskim Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, ma zostać uruchomiony nowy kierunek , który będzie kształcił na potrzeby spółek należących do PGZ S.A.

 

 

Link do debaty : http://www.fakt.pl/facet/militaria/debata-pgz-w-fabryce-broni-lucznik-radom-stolica-zbrojeniowki/99rfn3c

gallery

list news

HOLIDAY BREAK
12-07-2016
SOFEX 2014
25-05-2014
MSPO 2012
28-09-2012