menu
menu

Podpisali porozumienie. Będą podwyżki

05-11-2016
Fabryka Broni / [:pl]Wydarzenia[:en]Events participation[:] / Podpisali porozumienie. Będą podwyżki

 

 Zarząd Fabryki Broni „ Łucznik” sp. z o.o. w Radomiu w sobotę ( 5 listopada) podpisał porozumienie z przedstawicielami związków zawodowych. Wszyscy pracownicy otrzymają podwyżki. Stało się to możliwe dzięki decyzji, jaką w piątek podjął Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. 

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. – jednego z największych koncernów obronnych w Europie, do którego należy Fabryka Broni „Łucznik” sp. z o.o. na wniosek Zarządu  FB „ Łucznik” podjął uchwałę w sprawie zmniejszenia wysokości prowizji od sprzedaży do poziomu 1% w czwartym kwartale 2016 roku.

W efekcie, w sobotę  ( 5 listopada) Zarząd Fabryki Broni „Łucznik” Sp. z o.o. podpisał porozumienie z przedstawicielami związków zawodowych działających na terenie przedsiębiorstwa, tj. NSZZ „Solidarność”, Związek Zawodowy Przemysłu Elektromaszynowego.

Na mocy porozumienia wszyscy pracownicy Fabryki Broni otrzymają podwyżki w wysokości 200 zł brutto.

Ze strony FB „ Łucznik” sp. z o.o. porozumienie podpisali : Prezes Zarządu Adam Suliga i Członek Zarządu Maciej Borecki. Ze strony związków zawodowych – Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „ Solidarność” Zbigniew Cebula, Przewodnicząca Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego Janina Karcz.

Następnie sygnatariusze porozumienia spotkali się z dziennikarzami na specjalnej konferencji prasowej.

–  Jestem wdzięczny zarządowi Polskiej Grupy Zbrojeniowej za tę ważną decyzję, która otworzyła nam drogę do działania. Dziękuję związkom zawodowym i ich przedstawicielom za owocny dialog. Dobro pracowników było i będzie dla nas zawsze najważniejsze – powiedział  Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” sp. z o.o.  Adam Suliga.

– Wyrażam podziękowania dla zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej za pomoc w osiągnięciu kompromisu dla dobra dalszego rozwoju firmy. Podziękowania kieruję także do zarządu Fabryki Broni. Te rozmowy, choć momentami do łatwych nie należały, w finale przyniosły dobre rozwiązanie – powiedział Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność”, Zbigniew Cebula.

– Z naszego punktu widzenia to nie były łatwe negocjacje, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się podpisać to porozumienie. Jest to niezwykle ważne dla całej załogi – dodała Przewodnicząca ZZPE Janina Karcz.

Uczestnicząca w konferencji prasowej z ramienia  Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Pełnomocnik Zarządu PGZ S.A. Magdalena Porwet podziękowała obu stronom porozumienia za dobre i merytoryczne spotkanie. – To ważne wydarzenie dla Fabryki Broni „ Łucznik”. Dziękuję, że mogłam być tego świadkiem. Cieszą mnie bardzo uśmiechnięte twarze załogi fabryki, bo ten entuzjazm to najlepsze dla nas podziękowanie. Dla Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej – Prezesa Zarządu Arkadiusza Siwko i Wiceprezesa Zarządu Macieja Lew-Mirskiego dialog pomiędzy zarządami spółek należących do naszego koncernu, a związkami zawodowymi to sprawa priorytetowa. Fabryka Broni „ Łucznik” jest jedną z najważniejszych naszych firm – powiedziała Pełnomocnik Zarządu PGZ S.A. Magdalena Porwet.

Pracownicy Fabryki Broni „Łucznik” otrzymają podwyżki z wyrównaniem od 1 października. Obecnie przedsiębiorstwie jest zatrudnionych blisko pół tysiąca pracowników.

gallery

list news

HOLIDAY BREAK
12-07-2016
SOFEX 2014
25-05-2014
MSPO 2012
28-09-2012