25 Kwiecień 2023

Kolejne karabinki MSBS GROT dla Straży Granicznej

25 kwietnia br., w trakcie trwania II Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach, Fabryka Broni „Łucznik” – Radom i Straż Graniczna podpisały umowę na dostawę 240 karabinków MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

25 kwietnia br., w trakcie trwania II Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach, Fabryka Broni „Łucznik” – Radom i Straż Graniczna podpisały umowę na dostawę 240 karabinków MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

Pogranicznicy już kolejny raz kupują karabinki MSBS GROT. Dotychczas trafiło do nich blisko 1300 sztuk. Funkcjonariusze Straży Granicznej podkreślają, że broń z Radomia doskonale sprawdza się w ich służbie i można ją łatwo przystosować do konkretnych działań, dlatego zdecydowano się na zakup następnej partii broni.

Umowę w Kielcach podpisali reprezentujący Fabryką Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. dr Wojciech Arndt, prezes zarządu oraz Seweryn Figurski, członek zarządu oraz Komendant Główny Straży Granicznej gendywSG Tomasz Praga.

– Podpisana umowa na dostawę kolejnych karabinków MSBS GROT do Straży Granicznej utwierdza nas w przekonaniu, że ta nowoczesna konstrukcja doskonale sprawdza się nie tylko w Wojsku Polskim, na froncie ukraińskim, ale i w służbie, która współcześnie odgrywa ogromną rolę, chroniąc nasze granice, zwłaszcza na wschodzie kraju, która jest też granicą NATO i UE. To napawa nas dumą i daje satysfakcję, że broń produkowana w radomskim zakładzie jest tak wysoko oceniana – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik – Radom sp. z o.o.

Targi dla służb podległych MSWiA

Nie bez powodu do zawarcia porozumienia pomiędzy radomską spółką a Strażą Graniczną doszło podczas II Międzynarodowych Targów POLSECURE, które w tym roku odbywają się w dniach 25-27 kwietnia. Patronat honorowy objął nad nimi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wydarzenie to, łączące w sobie wystawę oraz cykl konferencji, poświęcone jest bezpieczeństwu publicznemu i odpowiedzialnym za nie służbom mundurowym, podległym MSWiA – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Ochrony Państwa, Służbie Więziennej. Do części z nich radomski „Łucznik” dostarcza już produkowane przez siebie uzbrojenie.

Fabryka Broni na POLESECURE

Fabryka Broni podczas Międzynarodowych Targów POLSECURE prezentuje swoje konstrukcje na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zobaczyć bogaty asortyment produktów z portfolio „Łucznika”. Goście targów mogą zapoznać się z rodziną karabinków MSBS GROT, dostępnych w różnych kalibrach, z różnymi długościami lufy oraz w układzie klasycznym i bezkolbowym (bullpup). Wśród prezentowanych produktów są także m.in. granatniki MSBS GROT

– podwieszany i samodzielny, a także pistolety samopowtarzalne VIS 100, 100 M1 czy P99.

Polecane

Artykuły_

FORUM POLSKIEGO PRZEMYSLU ZBROJENIOWEGO 2025

Fabryka Broni "Łucznik" Radom wspólnie z Polska Grupa Zbrojeniowa SA zaprasza do rejestracji na FORUM POLSKIEGO PRZEMYSŁU ZBROJENIOWEGO 2025. Wydarzenie odbędzie się marca w Warszawie. Forum to pierwsza tego typu inicjatywa, która umożliwi zbudowanie nowych relacji i zacieśnienie kontaktów między podmiotami działającymi w sektorze cywilnym, zainteresowanymi wzmocnieniem potencjału przemysłu zbrojeniowego a Spółkami Grupy #PGZ. Już dziś zapraszamy do rejestracji. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się tutaj https://grupapgz.pl/forum/

Dowiedz się więcej

DELEGACJA Z KRÓLESTWA ARABII SAUDYJSKIEJ W FABRYCE BRONI

Fabryka Broni „Łucznik"–Radom gościła delegację Sił Zbrojnych Królestwa Arabii Saudyjskiej. Była to okazja do zaprezentowania najnowocześniejszych technologii stosowanych w zakładzie oraz jego oferty produktowej. 

Dowiedz się więcej

FABRYKA BRONI ZAPREZENTUJE SWOJE ROZWIĄZANIA PODCZAS TARGÓW SHOT SHOW W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Fabryka Broni po raz kolejny bierze udział w jednych z największych targów branży strzeleckiej na świecie – SHOT SHOW 2025 w Las Vegas. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do prezentacji produktów oraz nawiązywania międzynarodowych kontaktów handlowych. Spółka liczy na duże zainteresowanie swoimi wyrobami, które już wcześniej zdobyły uznanie na rynku amerykańskim.

Dowiedz się więcej

ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA FABRYKI BRONI ZE WSPARCIEM Z KPO

Zarząd Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni”.

Dowiedz się więcej

100 LAT FABRYKI BRONI W RADOMIU!

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. w 2025 roku będzie obchodzić wyjątkowy jubileusz – 100-lecie istnienia. To bardzo ważny moment przede wszystkim dla samego zakładu, ale także dla Radomia i jego mieszkańców. Zakład przez minione stulecie zyskał renomę czołowego producenta broni, choć w swojej długoletniej historii zajmował się nie tylko produkcją karabinków czy pistoletów. Z okazji jubileuszu Spółka przygotowała wiele wydarzeń, które w sposób szczególny mają go upamiętnić.

Dowiedz się więcej

Rok 2024 w Fabryce Broni: dynamiczny rozwój, innowacje i strategiczne kontrakty

Rok 2024 okazał się przełomowy dla Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. Intensywny rozwój, poszerzenie oferty produktowej oraz realizacja kluczowych inwestycji, w tym rozbudowa hali produkcyjnej oraz podpisany kolejny wieloletni kontrakt z Agencją Uzbrojenia, to tylko część działań, które umocniły pozycję zakładu na rynku zbrojeniowym. Dzięki innowacjom technologicznym i nowym umowom, Fabryka Broni kontynuuje swoją misję dostarczania nowoczesnych rozwiązań zbrojeniowych, jednocześnie inwestując w przyszłość i rozwój kadr.

Dowiedz się więcej

Nowa umowa Fabryki Broni z Agencją Uzbrojenia na dostawę broni dla Wojska Polskiego

Rok 2024 Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. kończy z ogromnym sukcesem! 19 grudnia br. Spółka i Agencja Uzbrojenia podpisały umowę o łącznej wartości ponad 1 mld zł obejmującą dostawę 5,56 karabinków MSBS GROT, 40 mm podwieszanych granatników oraz 9 mm pistoletów VIS 100 dla Wojska Polskiego.  

Dowiedz się więcej

BLACK FRIDAY W FABRYCE BRONI

Fabryka Broni ogłasza wyjątkową promocję z okazji Black Friday! W tegorocznym święcie zakupów głównym bohaterem jest pistolet P99, ikona kina akcji i ulubiona broń samego Jamesa Bonda, dostępna teraz w wybranych sklepach partnerskich i u naszych dystrybutorów.

Dowiedz się więcej

RUSZYŁA BUDOWA NOWEJ HALI FABRYKI BRONI

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o., jeden z wiodących polskich producentów uzbrojenia w Polsce, podpisała z wykonawcą umowę na budowę nowej, zaawansowanej technologicznie hali produkcyjnej. W środę, 20 listopada br. miało miejsce symboliczne wbicie pierwszej łopaty na placu budowy z udziałem Zarządu Spółki  i zaproszonych gości.  

Dowiedz się więcej

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej

Brak wyników

Spróbuj wpisać inna fraze wyszukiwania.